Heweso

❝ Ders alınmış başarısızlık başarı demektir. ❞
Malcomb S. FORBES

MENÜ

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

Sosyal medya hayatımızda çok önemli bir rol oynamaya başladı. İlk başlarda daha çok eğlence amaçlı kullanılan sosyal medyalar, daha sonradan fikirlerin özgürce belirtildiği, toplumların ortak paydada buluşup harekete geçtiği ve en güncel haberlere ulaşabildiğimiz platformlar oldu.

Tüm bunları yaparken 15 yıl önce ortaya çıkan hashtag ile maksimum kişiye ulaşabilmek için hashtag’leri kullanıyoruz. Bugün hashtag’ler sayesinde toplumsal alanda birçok şeye tepki göstererek alınan kararlara etki bile gösterebiliyoruz.

Hashtag ilk kullanıldığı günden bugüne sıkça kullanıldı ve kullanılmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Önümüzdeki yıllarda ise hashtag yerine bir alternatif bulunacak mı? Yoksa hashtag’i farklı yerlerde de görecek miyiz? Merak konusu…

En iyi etkileşim alan popüler hashtag ise #love

Diğer Başlıklar

.tr alan adında yeni dönemİlk gelen ilk alırkuralı uygulanacak: .tr alan adında yeni dönem başlıyor!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Bu yazı 2083 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?