Heweso

❝ Ben yaşayan bir sanatçıyım, sanat eserim de yaşamım. ❞
Suzuki

MENÜ

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını Denetleyebilecek

Popüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

Popüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD'li kullanıcıların beğenisine sundu. Bu özellik sayesinde anne ve babalar çocuklar üzerinde denetim sağlayabilecek. Bu özellik ebeveynlerin bilinçlenmesini sağlayacak özel makaleler de bulunduruyor. Şu an ABD’de kullanıma sunulan özellik önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Gelişen teknoloji ile birlikte çocuklar, sosyal medyada oldukça fazla zaman geçiriyor. Instagram, bir süredir ergenlik döneminde olan gençler ve çocuklar için güvenli bir şekilde kullanımı amaçlayan çalışmalar yapmaktadır. Yeni gelen Aile Merkezi özelliği de bu amacın bir parçasıdır. Çocukları korumak amacı ile daha fazla özellik getirilmesi planlanıyor.

Aile Merkezi özelliğinin kullanılabilmesi için çocuk ile ebeveynin hesapları arasında bir onaylama olması şart olacak. Çocuğun hesabından verilen onay, ebeveyne birtakım imkanlar sağlayacak. Örneğin bir anne; bu özellik sayesinde çocuğunun günde kaç saat Instagram kullandığını görecek, ve buna göre sınırlama getirebilecek. Ayrıca şikayet edilen kullanıcıların listesi de ebeveynler tarafından görüntülenebilecek. Tüm bunlara ek olarak çocuğun takip ve takipçi listeleri de ebeveynlerin bilgisine sunulacak. Bu denetim sayesinde ebeveynler çocuklarını koruyabilecek.

Diğer Başlıklar

.tr alan adında yeni dönemİlk gelen ilk alırkuralı uygulanacak: .tr alan adında yeni dönem başlıyor!

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Bu yazı 1826 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?