Heweso

❝ Başarı, sahip olduğun yeteneklerle nereye kadar çıkabildiğinle ölçülür. ❞
Anonim

MENÜ

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medyada Başarı İçin Gereken Herşey

Sosyal Medya Yönetimi Şansa Bırakılamaz…

Televizyon, radyo, gazete, dergi gibi sadece okuduğumuz, duyduğumuz ve gördüğümüz iletişim araçlarına medya diyoruz. Sosyal medya ise medya içeriğini oluşturmak, yayınlamak ve yorumlamak gibi bireysel katılımların olduğu medya kanalıdır.

2004 yılından başlayarak internet üzerinden Facebook, Twitter, Google+, Instagram, Pinterest, Foursquare, LinkedIn, Tumblr, Swarm, Flickr, vb. gibi sanal platformlarda bilgi, haber paylaşımı, kullanıcılar ile markanın birebir temasına ve yorum yapılmasına olanak tanıyan sosyal medya adını verdiğimiz medya türü ortaya çıkmıştır.

Şirketinizin rekabette öne doğru ilerlemesini, müşterilerinizle iletişiminizin kuvvetlenmesini ve marka imajınızın güçlenmesini sağlayacak en önemli etkenlerden biri sosyal medya yönetiminizdir. Eğer sosyal medyada iyi konumlardaysanız firmanız veya markanız da daha fazla insan tarafından bilinir ve tanınır. Bu sebeple şirketler için sosyal medya kullanmak kaçınılmaz olmuştur.

Sosyal medya sayesinde markalar ve şirketler pazarlama ağlarını yönetebilir ve bir pazarlama stratejisi oluşturulabilirler. Şirketler sosyal medya içeriğini ve verdiği mesajı ne kadar iyi oluştururlarsa o oranda satış ve pazarlama ağına sahip olabilmektedirler.

Sosyal medya olarak sadece facebook, twitter, pinterest, foursquare vb. gibi ağlar ile birlikte Google, Yandex gibi arama motorlarında da öne çıkmanız firmanız ve markanız için çok önemlidir.
Son yıllarda gittikçe artan sosyal medya kullanımı son 10 yılda neredeyse beş kat artmıştır. Bu sebeple ulaşmak istediğiniz kitleye sosyal medya üzerinden rahatça ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz.

Marka’jı nın konusunda uzman marka danışmanları sayesinde yaratılacak doğru stratejik yol haritası ile birlikte sosyal medya şirketinize ve markanıza inanılmaz bir ufuk açacaktır…

Doğru bir Sosyal Medya Yönetimi ile;

  • Daha az reklam bütçeleri ile daha fazla müşteriye veya müşteri adayına ulaşabilirsiniz,
  • Ürün veya hizmetinizi hedef müşteri kitlenize, daha az zaman harcayarak tanıtabilirsiniz,
  • Potansiyel müşterilerinize doğrudan erişim ve iletişim imkânı sağlayabilirsiniz,
  • Markanızın veya şirketinizin bilinirliğini daha fazla artırabilirsiniz,
  • Mevcut veya Potansiyel müşterilerinizin sizden beklentilerini çok daha rahat öğrenebilirsiniz,
  • Şirketinizin yeni ürün ve hizmetlerinizi duyurabilirsiniz.