Heweso

❝ Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir. ❞
M. Kemal ATATÜRK

MENÜ

Windows 11 ile Gelen Yenilikler

Microsoft un yakın zamanda duyurduğu bilhassa internetteki bilgi sızıntısı sonrası resmi olarak yeni gelen sürümün Windows 11 olduğunu duyurdu.

Microsoft'un yakın zamanda duyurduğu bilhassa internetteki bilgi sızıntısı sonrası resmi olarak yeni gelen sürümün Windows 11 olduğunu duyurdu.

Kısa gösterimlerden yola çıkarak Windows 11 in odaklandığı noktalar şöyle:

Süregelen zamanda Windows kullanıcılarının alışık olduğu arayüz tasarımının dışına çıkıp daha basit bir arayüz ile karşılaşacağız. Gizli öğeler, görev çubuğu bu yeniliklere dahil.

Daha önceki sürümlerde arka planda aktif olarak çalışan ve bilgisayarın kaynaklarını büyük ölçüde kullanan uygulamalar için görev çubuğunda yanıp sönen ışık tasarımı kullanmıştı. Kullanıcılar kaynak tüketen uygulamaları rahatlıkla fark edebiliyorlardı. Bu özellikten vazgeçmediler ve yeniden dizayn ettiler. Yapılan yeni dizaynda ise ışık ufak bir buton şeklinde yanıp söner bir hale dönüştürüldü. 

Değişimler bunlarla da sınırlı kalmadı, Windows başlat menüsü ile ilgili çeşitli değişikliklere gitti. Windows 8 ile birlikte dahil olan canlı kutucuklar kaldırıldı. Yeni yapılan dizaynda Chrome OS ve Android' e benzer bir yapı ile karşılaşıyoruz.

Başlat menüsü ve görev çubuğu 26 yıl sonra ilk defa ekranın tam ortasında kendine yer ediniyor. Fakat isteğe bağlı olarak bu menüler sol tarafa veya istenilen konuma taşınabilir olacak. Bahsedilen menülerde daha tutarlı modern tasarımlar ve yenilikçi animasyonlar olacak.

WİDGETLER GERİ GELİYOR

Windows 7 ile sonlandırılan Widget'lar, Windows 11 de kendine yer bulmayı başardı. Yeni ve özelleştirilebilir araçlarla kullanıcılara sunulacak. Yukarıda da bahsettiğimiz arayüzde karşılaşacağımız sadelik konusu klasör ikonlarında da aynı doğrultuda ilerliyor. Windows tarafı son 10 yılın en güncelleştirilmiş ve detaylı olarak değişikliklere getirilmiş bir sürüm olduğunu öne sürdü.

Diğer Başlıklar

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Google, Arama Sayfalarına Bilgi Pencereleri EkleyecekDünya genelinde en fazla kullanılan arama motoru olan Google, senelerdir aynı arayüze sahiptir.

Bu yazı 815 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?