Heweso

❝ Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz. ❞
Emerson

MENÜ

Windows 11 ile Gelen Yenilikler

Microsoft un yakın zamanda duyurduğu bilhassa internetteki bilgi sızıntısı sonrası resmi olarak yeni gelen sürümün Windows 11 olduğunu duyurdu.

Microsoft'un yakın zamanda duyurduğu bilhassa internetteki bilgi sızıntısı sonrası resmi olarak yeni gelen sürümün Windows 11 olduğunu duyurdu.

Kısa gösterimlerden yola çıkarak Windows 11 in odaklandığı noktalar şöyle:

Süregelen zamanda Windows kullanıcılarının alışık olduğu arayüz tasarımının dışına çıkıp daha basit bir arayüz ile karşılaşacağız. Gizli öğeler, görev çubuğu bu yeniliklere dahil.

Daha önceki sürümlerde arka planda aktif olarak çalışan ve bilgisayarın kaynaklarını büyük ölçüde kullanan uygulamalar için görev çubuğunda yanıp sönen ışık tasarımı kullanmıştı. Kullanıcılar kaynak tüketen uygulamaları rahatlıkla fark edebiliyorlardı. Bu özellikten vazgeçmediler ve yeniden dizayn ettiler. Yapılan yeni dizaynda ise ışık ufak bir buton şeklinde yanıp söner bir hale dönüştürüldü. 

Değişimler bunlarla da sınırlı kalmadı, Windows başlat menüsü ile ilgili çeşitli değişikliklere gitti. Windows 8 ile birlikte dahil olan canlı kutucuklar kaldırıldı. Yeni yapılan dizaynda Chrome OS ve Android' e benzer bir yapı ile karşılaşıyoruz.

Başlat menüsü ve görev çubuğu 26 yıl sonra ilk defa ekranın tam ortasında kendine yer ediniyor. Fakat isteğe bağlı olarak bu menüler sol tarafa veya istenilen konuma taşınabilir olacak. Bahsedilen menülerde daha tutarlı modern tasarımlar ve yenilikçi animasyonlar olacak.

WİDGETLER GERİ GELİYOR

Windows 7 ile sonlandırılan Widget'lar, Windows 11 de kendine yer bulmayı başardı. Yeni ve özelleştirilebilir araçlarla kullanıcılara sunulacak. Yukarıda da bahsettiğimiz arayüzde karşılaşacağımız sadelik konusu klasör ikonlarında da aynı doğrultuda ilerliyor. Windows tarafı son 10 yılın en güncelleştirilmiş ve detaylı olarak değişikliklere getirilmiş bir sürüm olduğunu öne sürdü.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Güvenliğini GeliştiriyorMilyarlarca kullanıcı olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı güvenliğini öne çıkaran bir özelliği beta kullanıcılarına dağıttı.

Çin Kişisel Verilerin Korunması için Yeni Kanunu AçıkladıÇin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor.

Wi-Fi 6 ile Daha Fazla İmkanWi-Fi 6, ağlardaki merkezi kapasite sorununa bir çözüm olarak tasarlandı.

Türkiye İnternet Kullanım İstatistikleriHer yıl internet kullanım istatistiklerini sunan ve dünya çapında araştırmalarda bulunan We Are Social ve Hootsuite Digital 2021 raporunda Türkiye internet kullanım istatistiklerine yer verdi.

Google, Hangoust Uygulamasını Sonlandırmaya HazırlanıyorGoogle´a ait olan anlık iletişim mesajlaşma uygulaması Hangouts piyasadan çekiliyor.

İnternette Unutulma Hakkımız Varİnternette bize ait bilgiler taşıyor, özellikle sosyal ağları kullanarak şirketlerin dijital kopyamızı yaratmalarını sağlamaktayız.

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

SSL Sertifikası Neden Önemlidir?SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir.

Kaliteli Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?Kendinizi veya firmanızı internet ortamında tanıtmanın şart olduğu bu dönemde web sitesi yaptırmadan önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Windows 11 geliyor mu?24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11, Windows 10´un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna Görsel Gençleşmesi demiş.

Bu yazı 466 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?