Heweso

❝ Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. ❞
James B. CONANT

MENÜ

Windows 11 geliyor mu?

24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11, Windows 10´un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna Görsel Gençleşmesi demiş.

Windows 11’in tam çıkış tarihi henüz belli değil. 24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11; Windows 10’un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna “Görsel Gençleşmesi” demiş. Kullanım açısından daha sade ve stabil bir kullanış sağlayacaktır. Günümüz trendi olan mobil cihaz uyumluluğu ile birlikte tüm uygulama ve web site temaları bu trende uymaya başlamıştır. Mobil uyumluluk trendinden kastımız ikonların tasarımı, slide’lar, geçişler vs. gibi görsel düzenlemelerdir.

Microsoft’tan sızdırılan habere göre Windows 11’de başlangıç sesin değişeceği olmuştur. Windows 7 ve Windows XP’ye göre daha soft bir ses olacak.
Diğer bir değişiklik ise başlat menüsünün ve yanında bulunan ikonların ortada olması. Buna alışık olmayanlar ya da alışamayacaklar ise için manuel olarak sol tarafa hızlanabilir şekilde düzenlenebilir olması.

İkonlara bakacak olursak daha oval ve ızgaralı bir hatlara sahip ikonlarla karşılaşıyoruz. Bu tasarım yıllarda Mac kullanıcılarının aşina olduğu bir tasarım. Ayrıca bu ikon tasarımları genel olarak mobil cihazlarda da kullanıldığı için mobil trendine ayak uydurmak içinde kullanılmıştır.

Windows 11 güncelleme olarak Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7’ye ücretsiz olarak sürüm yükseltme olarak geliyor. Ancak uzmanların Windows 7’den Windows 11’e direk geçiş yapmaları önerilmiyor. Bunu sebebi optimizasyon sorunlarının olma ihtimali çok yüksek olmasıdır.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

SSL Sertifikası Neden Önemlidir?SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir.

Kaliteli Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?Kendinizi veya firmanızı internet ortamında tanıtmanın şart olduğu bu dönemde web sitesi yaptırmadan önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

Internet Explorer Microsoft Tarafından KaldırılıyorMicrosoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Bu yazı 321 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?