Heweso

❝ Harikulade şeyler ancak içlerindeki bir şeyin koşulların üzerinde olduğuna inanma cesareti gösterenler tarafından yapılmıştır. ❞
Bruce BARTON

MENÜ

Wi-Fi 6, 2022 Yılında 5G Teknolojisini Sollayacak

Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon raporuna göre 2022 yılında Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazların satışı 5G uyumlu cihazlara oranla daha fazla olacaktır.

Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon raporuna göre 2022 yılında Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazların satışı 5G uyumlu cihazlara oranla daha fazla olacaktır. Wi-Fi 6, kablosuz bağlantının geleceğine atılan bir adım gibidir. Açıklanan rapora göre Wi-Fi 6 teknolojisi bulunan cihazların satışı 5G teknolojisini geride bırakacak kadar artacak. Son dönemlerde kamuoyunda çok fazla konuşulan 5G uyumlu cihazlar pazarda 1,5 milyar dolarlık hacme ulaşacakken, Wi-Fi 6 teknolojili cihazların satışı ise 2,5 milyarı geçecektir.

Rapora göre Wi-Fi 6 teknolojisi, mevcut teknolojilere göre daha geniş kapsama imkanı sağlamakta ve fiber şebekesi üzerinden ultra yüksek bağlantı hızları sunulmasına imkân tanımaktadır.

Raporda öne çıkanlar:

  • Araştırmaya katılan 437 network yöneticisinin yüzde 45’i, firmalarının Wi-Fi 6 ve 5G teknolojilerini test ettiğini ya da kullandığını belirtti.
  • Katılımcıların yüzde 98’i, firmalarının gelecek üç yılda her iki teknolojiyi de kullanmayı düşündüğünü söyledi.
  • Katılımcıların yüzde 65’i Wi-Fi 6’nın 2023’e kadar en önemli ilk üç kablosuz teknoloji arasında olacağını düşünüyor. Bu oran 5G’de yüzde 76.
  • Wi-Fi 6 ile 5G teknolojisi arasındaki kullanım farkı maliyetten kaynaklanıyor. Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazlar 5G uyumlu cihazlara göre daha ucuz, ayrıca bu cihazlar 5G uyumlu cihazların aksine ücretsiz ve lisansız spektrum üzerinden çalışıyor.

Diğer Başlıklar

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Bu yazı 738 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?