Heweso

❝ Başarılı kuruluşların keşfettiği gizli formül, müşterilere misafir ve çalışanlara insan gibi davranmaktır. ❞
Tom PETERS

MENÜ

Wi-Fi 6, 2022 Yılında 5G Teknolojisini Sollayacak

Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon raporuna göre 2022 yılında Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazların satışı 5G uyumlu cihazlara oranla daha fazla olacaktır.

Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon raporuna göre 2022 yılında Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazların satışı 5G uyumlu cihazlara oranla daha fazla olacaktır. Wi-Fi 6, kablosuz bağlantının geleceğine atılan bir adım gibidir. Açıklanan rapora göre Wi-Fi 6 teknolojisi bulunan cihazların satışı 5G teknolojisini geride bırakacak kadar artacak. Son dönemlerde kamuoyunda çok fazla konuşulan 5G uyumlu cihazlar pazarda 1,5 milyar dolarlık hacme ulaşacakken, Wi-Fi 6 teknolojili cihazların satışı ise 2,5 milyarı geçecektir.

Rapora göre Wi-Fi 6 teknolojisi, mevcut teknolojilere göre daha geniş kapsama imkanı sağlamakta ve fiber şebekesi üzerinden ultra yüksek bağlantı hızları sunulmasına imkân tanımaktadır.

Raporda öne çıkanlar:

  • Araştırmaya katılan 437 network yöneticisinin yüzde 45’i, firmalarının Wi-Fi 6 ve 5G teknolojilerini test ettiğini ya da kullandığını belirtti.
  • Katılımcıların yüzde 98’i, firmalarının gelecek üç yılda her iki teknolojiyi de kullanmayı düşündüğünü söyledi.
  • Katılımcıların yüzde 65’i Wi-Fi 6’nın 2023’e kadar en önemli ilk üç kablosuz teknoloji arasında olacağını düşünüyor. Bu oran 5G’de yüzde 76.
  • Wi-Fi 6 ile 5G teknolojisi arasındaki kullanım farkı maliyetten kaynaklanıyor. Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazlar 5G uyumlu cihazlara göre daha ucuz, ayrıca bu cihazlar 5G uyumlu cihazların aksine ücretsiz ve lisansız spektrum üzerinden çalışıyor.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Web ve Masaüstü Sürümlerine Yeni Güvenlik Önlemleri AlıyorSon zamanlarda birçok güncelleme yapan WhatsApp, web ve masaüstü sürümlerine iki aşamalı doğrulama kodu getirmeye hazırlanıyor.

Saniyede 319 Terabit ile En Hızlı İnternet Rekoru KırıldıJapon mühendisler yeni rekor denemesi yaparak saniyede 319 terabit internet hızına ulaştı.

WhatsApp Sesli Arama Arayüzünü DeğiştiriyorEn çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli aramalar için yeni bir arayüzü geliştiriyor.

Instagram Yeni 60 Saniyelik Hikayeler Özelliğini Türkiye de Test Etti60 Saniyelik Hikayeler özelliğini Türkiye de bazı kullanıcılar test edebiliyor.

Hosting Nedir Ne İşe Yarar?İnternet sitesini arama motoruna kurmak için bir hosting hizmeti almak gereklidir.

Google, 2021 Yılına Ait En Çok Aratılanları AçıkladıEn çok kullanılan tarayıcı olan Google, 2021 yılında en çok aratılanlar için rapor yayınladı.

Google Chrome Windows 7 Desteğini Keseceğini AçıkladıGoogle, Windows 7 de Chrome desteğini keseceği tarihi açıkladı.

Twitter da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği KullanılacakTwitter bir süredir test ettiği uygulama içi alışveriş özelliğini yakın bir tarihte kullanıma sunacağını ifade etti.

Windows 10 Artık Yılda Bir Büyük Güncelleme AlacakYılda 2 kez gerçekleşen özellik güncelleştirmeleri artık sadece yılda bir kez gelecek.

Yaklaşan Black Friday ile E-Ticarette Hareketlilik BekleniyorOnline alışverişin yaygınlaştığı bu dönemde Black Friday geleneğinin e-ticarette de hareket sağlaması beklenmektedir.

Bu yazı 115 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?