Heweso

❝ Başarı, yalnız sözlüklerde "çalışmadan " önce gelir. ❞
Anonim

MENÜ

WhatsApp da Alınan Karar Sonrasında En Fazla İndirilen Uygulamalar

WhatsApp kullanıcı gizliliğini ihlal eden yeni gizlilik politikaları sonrası Telegram ve Signal, Türkiye de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi.

WhatsApp'ın kullanıcı gizliliğini ihlal eden yeni gizlilik politikaları sonrası Telegram ve Signal, Türkiye'de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi. WhatsApp’ın kullanıcı bilgileri hakkında çıkardığı yeni sözleşmenin ardından kullanıcılar alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılar 8 Şubat itibariyle WhatsApp kullanamayacak. Bu durum birçok kişiye özellikle Telegram ve Signal uygulamalarını indirtmiştir.

Telegram zaten uzun bir zamandır hem ülkemizde hem de global pazarda kendine yer edinmeyi başarmış bir uygulamadır. Signal ise özellikle Elon Musk'ın geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı "Signal kullanın" paylaşımı sonrası talep görmüştür. Her iki uygulamada Türkiye’de WhatsApp’ı geride bıraktı. En popüler mesajlaşma uygulaması ise Telegram olmuştur. İkinci sırada Signal ve 3. sırada WhatsApp yer almaktadır. Tüm kategorilerde Türkiye'deki en popüler uygulamalara baktığımızda ise Telegram 2. sırada, Signal ise 6. sırada yer alıyor. Bu iki uygulamanın ardından 13. sırada WhatsApp, 19. sırada ise BiP bulunuyor. WhatsApp'ın yeni gizlilik politikaları kapsamında kullanıcıların 8 Şubat 2021 tarihine kadar güncellenen koşullara onay vermeleri gerekiyor. Onay vermeyenler ise bu tarihten itibaren WhatsApp kullanamayacak.

Bu yazı 66 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?