Heweso

❝ "Yapamaz"lara kulak asarsanız hiçbir zaman yapamazsınız. ❞
David LLoyd GEORGE

MENÜ

Türkiye ile Körfez Ülkeleri Arasında Sanal Ticaret Köprüsü Oluşturulacak

Körfez ülkeleri ile Türkiye arasında e-ticaret platformlarını etkileyecek sanal ticaret köprüsü kurulacak.

Körfez ülkeleri ile Türkiye arasında e-ticaret platformlarını etkileyecek sanal ticaret köprüsü kurulacak. 13 Temmuz'da Dubai Ticaret Ataşeliğinin girişimleri, Dubai Ticaret Odası ve EZDubai'nin destekleri, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği vasıtasıyla "e-Ticaret Köprüsü: Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri " adlı sanal heyet oluşturulacak.

Heyete Suwen, Boyner, DeFacto, e-Bebek, Flo, Evyap, Atelier Rebul, Özdilek, Arzum, So Chicve Paşabahçe Mağazacılık vb. Türkiye'nin bilinen markalarının yanında KOBİ'lerin yerinde pazarları ve e-ticaret platformlarına açılımı için önemli olan "e-ihracat servis sağlayıcıları" ile e-PTT katılım sağlayacak.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi'nin B2B, C2C arası ticaretinde, gıda, eğlence ve otomobil sektörlerini içermeyen e-ticaret sayılarının 2019 yılında 28,5 milyar dolar seviyesine eriştiği ve ortalama yıllık yüzde 25 ile dünyada e-ticaretin en hızlı arttığı bölge olduğu konuşuluyor.

Diğer açıdan, Körfez bölgesinde e-ticaret, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle nisanda yüzde 400 ile 850 arasında artış gösterdi. Bu organizasyon sayesinde artış gösteren e-ticaret pazarından Türk markalarının daha fazla pay alması hedefleniyor.

Bu yazı 389 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?