Heweso

❝ Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir. ❞
M. Kemal ATATÜRK

MENÜ

SSL Sertifikası Neden Önemlidir?

SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir.

SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir. SSL Sertifikası, web sitesinin kimliğini doğrular. Web sitelerinde şifreli bağlantı oluşturur ve verilerin güvenliğini sağlar. SSL sertifikası önceleri sadece e-ticaret sitelerinde kullanılırdı. Bunun sebebi online alışverişte kullanıcı verilerini korumaktır. Fakat günümüzde kurumsal ve kişisel tüm web siteleri için de kullanılması gerekmektedir. Çünkü kullanıcı verileri sadece e-ticarette değil tüm sitelerde korunmalıdır. SSL sertifikaları çevrimiçi işlemlerin gizliliğini sağlar.

SSL sertifikasının web siteleri için önemlerinden biri de ziyaretçiye güven sağlamasıdır. SSL sertifikası bulunmayan web sitelerinde “güvenli değil” ibaresi yer alır. Bu durum siteyi ziyaret etmek isteyen kullanıcıları kaçırabilir. SSL sertifikasının önemi bununla da sınırlı kalmıyor. Tarayıcıların bir web sitesini ön planda çıkarması için SSL sertifikası gereklidir. Tabi ki bu tek başına yeterli değildir fakat eğer SSL sertifikanız yoksa tarayıcılarda ön sayfada çıkmanız daha da zorlaşır.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

Kaliteli Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?Kendinizi veya firmanızı internet ortamında tanıtmanın şart olduğu bu dönemde web sitesi yaptırmadan önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Windows 11 geliyor mu?24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11, Windows 10´un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna Görsel Gençleşmesi demiş.

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

Internet Explorer Microsoft Tarafından KaldırılıyorMicrosoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Bu yazı 193 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?