Heweso

❝ Uçurtmalar, rüzgar kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler. ❞
William CHURCHILL

MENÜ

SEO Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu için kullanılan bir kısaltmadır.

SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu için kullanılan bir kısaltmadır. Başta Google olmak üzere arama motoru olarak bilinen her mecrada web sitelerinin üst sıralarda görünmesini sağlamak için kullanılır. Günümüzde bir sektör haline gelen SEO tekniklerini bilmek ve uygulamak oldukça önemlidir.

İçinde bulunduğumuz dijital çağda çoğu firma, kişi ve kurumun web siteleri vardır. İşte sizi diğerlerinden ayıran ve arama motorlarında önde çıkaran yapı SEO’dur.

Google gibi arama motorları, içeriği düzenlemek ve sıralamak için karmaşık algoritmalar kullanır. Algoritmalar, bir sayfanın nasıl sıralanacağına karar vermek için çok çeşitli sıralama faktörlerini hesaba katar. Örneğin anahtar kelimeler SEO için oldukça önemlidir. Anahtar kelimeler kullanıcıların arama motorlarında hangi kelimeleri kullandığı ile ilgilidir.

SEO iki temel öğeden oluşur; sayfa içi SEO ve sayfa dışı SEO. Sayfa içi SEO, sitenizin veya sayfanızın ne hakkında olduğuyla alakalıdır. Sayfa dışı SEO, sitenizin ne kadar yetkili ve popüler olduğuna bakar. Her ikisi de SEO çalışmasının başarılı olması için önemlidir. Sıralamanız büyük ölçüde sayfa içi faktörler tarafından belirlenir. Özgün içerik, doğru anahtar kelimeler, kullanıcının aradığını kolayca bulabilmesi gibi. Heweso Web Tasarım olarak bir web sitesi yaparken sayfa içi SEO’ları ücretsiz yapmaktayız. Siz de SEO çalışması yapılan web siteleri yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Başlıklar

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Google, Arama Sayfalarına Bilgi Pencereleri EkleyecekDünya genelinde en fazla kullanılan arama motoru olan Google, senelerdir aynı arayüze sahiptir.

Bu yazı 363 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?