Heweso

❝ Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. ❞
James B. CONANT

MENÜ

Saniyede 319 Terabit ile En Hızlı İnternet Rekoru Kırıldı

Japon mühendisler yeni rekor denemesi yaparak saniyede 319 terabit internet hızına ulaştı.

Japon mühendisler yeni rekor denemesi yaparak saniyede 319 terabit internet hızına ulaştı. Aralarında 3000 kilometre mesafe bulunan 2 noktadan veri aktarımı yapıldı. Dünyanın en hızlı interneti derecesini Japon mühendisler elde etti. Bir önceki rekor 178 terabit olarak kayda geçmişti. 2022’nin başlarında yapılan rekor denemesinde bu hız 319 terabite çıktı. Hızın 3 bin kilometre boyunca hiç düşmediği belirtildi.

Japon mühendisler dört çekirdekli optik bir fiber kullandı. Kablo birden çok dalgayı birleştirebilir özelliktedir.

Kullanılan dört çekirdekli optik fiber kabloların günümüz teknolojisiyle uyumlu olduğu açıklandı.

Rekoru kılan Japon mühendisler bu denemelere devam edeceklerini söyledi. Elde edilen veriler sonucu daha fazla hızın mümkün olduğunun ortaya çıkarıldığı belirtildi.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Google, Arama Sayfalarına Bilgi Pencereleri EkleyecekDünya genelinde en fazla kullanılan arama motoru olan Google, senelerdir aynı arayüze sahiptir.

Instagram, Hikaye Beğenme Özelliği GetirdiInstagram yaptığı yenilikle kullanıcıları hikayeye tepki olarak mesaj atma durumundan kurtaracak.

Bu yazı 329 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?