Heweso

❝ Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz. ❞
Emerson

MENÜ

Pandemi Sonrası Dünyada Dijital Dönüşüm Hızlandı

Korona süreci boyunca dijital dünyaya daha fazla adapte olduk.

Korona süreci boyunca dijital dünyaya daha fazla adapte olduk. Ekonomiden eğitime, sağlıktan sosyal hayata birçok sistem değişti. Pandemi süreci dijitalleşmenin mümkün olduğunu deneyimlememize sebep oldu. Okula gitmeden eğitim verildi, ofise gitmeden çalışıldı, hastaneye gitmeden muayene edildi gibi değişimler artık mümkün oldu. Bu durumlar dijital dönüşüme neden olarak evden çıkmadan hayatımızı devam ettirmemizi sağladı.

Pandemi süreci dijital dönüşüm ve robotlara daha sıcak bakılmasını sağlamıştır. Örneğin kargoları getirebilen robotlar yada restoranlarda sipariş alabilen robotlar olsa bu süreç çok daha kolay geçebilirdi.

Pandemi süreci insanın geleceği için yapay zeka ve dijital dönüşümün ne derece önemli olduğunu gösterdi. Bu süreçte e-ticaret sitelerinde satışlar çok fazla artış gösterdi. İnsanlar evden çıkmadan ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi istedi ve web sitelerinde de yoğunluk arttı.

Dijitalleşme hakkında uzun zamandır araştırma yapan İstinye Üniversitesi yapay zekaya dayalı çalışmalar yapmıştır. İstinye Üniversitesi dijital dönüşüm için çalışmalar yapmaktadır.

Bu yazı 408 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?