Heweso

❝ Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme. ❞
John WOODEN

MENÜ

Online Tüketim Her Geçen Gün Artıyor

Tüm dünyada devam eden pandemi etkisiyle tüketiciler online alışverişi daha fazla tercih etmeye başladı.

Tüm dünyada devam eden pandemi etkisiyle tüketiciler online alışverişi daha fazla tercih etmeye başladı. Geçen yıl yapılan harcamaların yüzde 17'si online olarak yapılırken, bu oran 2020'de yüzde 29'a kadar yükseldi. Hatta 2020 de online alışverişte birçok yeni kartta kullanıldı. Bu durum bazı tüketicilerin ilk kez online alışverişe 2020 de gerçekleştirdiğini gösteriyor. Türkiye' de bu yıl 5 milyon 600 bin kişi online alışverişle tanıştı. 2021 de bu sayı daha da artacak gibi görünüyor. 2021 yılı itibariyle online alışveriş çok daha önemli hale gelecektir. Bunun pek çok etkisi vardır. Dijitalleşme döneminde artık insanlar online alışveriş ile hem efor sarf etmiyor hem de korona virüsten korunuyor. Tüketicilerin online alışverişi tercih etmeleri birçok firmanın da e-ticarete geçmesini sağladı. E-ticaretin hem tüketiciye hem de satıcıya pek çok artısı vardır.

İşletmeler açısından bakıldığında da e-ticaretin hem işletmelerin katılımı hem de tüketicilerin kullanımı açısından ciddi büyüme sağladığı gözlemlendi. Pandemi süreci, dijitalleşmeden çekinen yüzlerce KOBİ’nin e-ticarete uygun fiyatlarla başladığını söylemek mümkündür. Yılın ilk aylarında dijitalle tanışan 1.500 şirkete karşın, Kovid-19'a ilişkin tedbir ve önlemlerin uygulandığı aylarda bu rakam 2 bin 500'ü aştı. Buna göre bu yılın ilk yarısında dijitalle tanışan şirketlerin sayısı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 50 artış gösterdi. Siz de dijitalleşmeden çekinmeden hemen e-ticarete geçebilir ve daha fazla insana ürünlerinizi sunabilirsiniz. Heweso Web Teknolojileri olarak e-ticaret hizmetini en uygun fiyatlarla sunuyoruz hala e-ticaret siteniz yoksa bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Başlıklar

WhatsApp da Alınan Karar Sonrasında En Fazla İndirilen UygulamalarWhatsApp kullanıcı gizliliğini ihlal eden yeni gizlilik politikaları sonrası Telegram ve Signal, Türkiye de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi.

Web Sitesi İle Para KazanmakGünümüzde birçok kişi ve kurum web sitelerinden nasıl para kazanacağını düşünüyor.

2021 Web Tasarım TrendleriPandemi sebebiyle tüm dünyada önemli bir hale gelen web tasarım ve e-ticarete çok fazla yönelim oldu.

Firmanızın Sosyal Medyada Takipçisini Arttırma YollarıSosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştığından markanızın sosyal medyada iyi bir yer edinmesi oldukça avantajlıdır.

E-İhracata Vergi Muafiyeti GeliyorE-ihracatta vergi muafiyeti 1 Ocak tarihinde başlıyor.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken HususlarMarkanızın en önemli yansıması olan Web siteniz için doğru domain almak oldukça önemlidir.

Google, 2020 Yılında En Çok Aranılanları AçıkladıGoogle Trendler aracılığı ile 2020 de en çok aratılan kelimeleri duyurdu.

Bir Şirket Logosu Oluştururken Dikkat Edilmesi GerekenlerYaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Efsane Cuma Döneminde Türkiye de Online Alışveriş RekoruOnline alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

SEO Uyumlu İçerikİçeriklerinizin SEO uyumlu olması sitenizi arama motorlarında ilk sıralara taşır.

Bu yazı 64 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?