Heweso

❝ Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir. ❞
M. Kemal ATATÜRK

MENÜ

İnternette Unutulma Hakkımız Var

İnternette bize ait bilgiler taşıyor, özellikle sosyal ağları kullanarak şirketlerin dijital kopyamızı yaratmalarını sağlamaktayız.

İnternette bize ait bilgiler taşıyor, özellikle sosyal ağları kullanarak şirketlerin dijital kopyamızı yaratmalarını sağlamaktayız. İnterneti bütünüyle terk etmek istediğimizde ise bizlere tanınmış yasak bir hak var.

Kısa süre önce düzenlenen ve TBMM tarafından kabul gören sosyal ağ yasası 1 Ekim 2020 itibarı ile yürürlüğe girdi. Kanunun kapsamında giren, temelinde yasal açıdan yeni olmayan kavramlardan birisi de unutulma hakkı.

Sosyal medya yasası çıkmadan önce de dünyada ve ülkemizde her bireyin internette unutulma hakkı var. Ancak birçok kişi böyle bir hakka sahip olduğunu bilmiyor. Sadece bireyler değil, müesseseler de unutulma hakkına sahiptir. Elbette bu hakka sahip olduğu için herkes kendisiyle alakalı dilediği bilgiyi sildiremiyor, bazı imtiyazlar var. Bu imtiyazlar; bilgilerin bilimsel, istatistiksel ya da tarihsel emellerle kullanılıyor olma gidişatı. Şayet böyle bir vaziyet varsa birey, bilgileri sildiremiyor.

Diğer Başlıklar

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Google, Arama Sayfalarına Bilgi Pencereleri EkleyecekDünya genelinde en fazla kullanılan arama motoru olan Google, senelerdir aynı arayüze sahiptir.

Bu yazı 787 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?