Heweso

❝ Yapamayacağın şeylerin, yapabileceklerini engellemesine izin verme. ❞
John WOODEN

MENÜ

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir. Bu sebeple kısaltması 2FA olan iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılmaktadır. Hesaplarınızın güvenliği için güçlü ve her hesaba farklı şifreler oluşturmalısınız. Fakat güçlü şifreler tek başlarına hesaplarınızı korumak için yeterli olmayabiliyor.

İki faktörlü kimlik doğrulama için çift parola diyebiliriz. Birileri hesabınızın şifresini bilse dahi telefonunuza sahip olmadığı sürece hesabınıza giriş yapamaz çünkü 2FA sayesinde giriş yapmak için telefonunuza tek kullanımlık bir şifre daha gelir. Bu basit ama fazlasıyla etkili bir güvenlik önemidir.

İki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. İnternetin yaygınlaşmasından öncesinde bile son derece önem arz eder. Bu sebeple banka ve sosyal medya hesaplarınızda kullanmanız oldukça önemlidir. Son dönemlerde artan hesap çalınması olaylarına maruz kalmamak için iki faktörlü kimlik doğrulama önlemini almanız gerekmektedir.

Diğer Başlıklar

.tr alan adında yeni dönemİlk gelen ilk alırkuralı uygulanacak: .tr alan adında yeni dönem başlıyor!

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Bu yazı 1244 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?