Heweso

❝ Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz. ❞
Emerson

MENÜ

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Bu değişiklik ile beraber yeniden tahsile açılan alan adları için 3 aylık başvuru alınmama süresi 2 ay olarak değiştirildi. Bakanlık tarafından hazırlanan "İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan değişikliklerle birlikte alan adı tahsislerinde yaşanan ihtilaflarda alternatif Uyuşmazlık Çözüm Hizmet Sağlayıcı (UÇHS) belirlenmesine ilişkin de düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeye göre alan adı tahsis sisteminde yeni bir döneme geçilecek olmasına ilişkin hususlar dikkate alınarak ihtiyaçlara göre daha esnek bir model tasarlandı.

Uyuşmazlıklara ilişkin kararların yayımlanmasında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu dikkate alınarak ve ihtilafa konu olan alan adlarına ilişkin kararların BTK' nin internet sitesinde yayımlanması sırasında, kişisel verilerin korunması amacıyla gerekli önlemlerin alınması da düzenlendi.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

SSL Sertifikası Neden Önemlidir?SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir.

Kaliteli Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?Kendinizi veya firmanızı internet ortamında tanıtmanın şart olduğu bu dönemde web sitesi yaptırmadan önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Windows 11 geliyor mu?24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11, Windows 10´un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna Görsel Gençleşmesi demiş.

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

Internet Explorer Microsoft Tarafından KaldırılıyorMicrosoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Bu yazı 426 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?