Heweso

❝ Hırs bir teknenin, yelkenini şişiren rüzgara benzer. Fazlası tekneyi batırır. Azı da tekneyi olduğu yerde saydırır. ❞
Voltaire

MENÜ

Instagram Yeni 60 Saniyelik Hikayeler Özelliğini Türkiye de Test Etti

60 Saniyelik Hikayeler özelliğini Türkiye de bazı kullanıcılar test edebiliyor.

60 Saniyelik Hikayeler özelliğini Türkiye de bazı kullanıcılar test edebiliyor. Tüm kullanıcılara ne zaman geleceği ise henüz belli değil. Instagram’ın yeni özelliği sayesinde hikayeler kapsamı genişleyecek ve kullanıcılar 60 saniyeye kadar hikayeler paylaşabilecek. Instagram’ın bir süredir çeşitli ülkelerde test ettiği bu özellik Türkiye’ye de geldi. Türkiye’de bir kullanıcının yaptığı paylaşımla ortaya çıkan bu gelişme yakında tüm kullanıcıların yararlanabileceğini göstermektedir.

Bu test programına dahil olan kullanıcılar bildirim alıyor. Aldıkları bildirim “Daha uzun hikayelerle tanış” şeklinde ve 60 saniyeye kadar hikaye paylaşılmasını sağlamaktadır. Instagram, bu özelliği ile ilgili henüz remi bir açıklama yapmadı. Özelliğin kesin olarak gelip gelmeyeceği dahi belirsiz fakat videolarla ilgili süreyi genişletme konusunda kararlı olan Instagram’ın bu özelliğini yakında sunacağını düşünüyoruz.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Web ve Masaüstü Sürümlerine Yeni Güvenlik Önlemleri AlıyorSon zamanlarda birçok güncelleme yapan WhatsApp, web ve masaüstü sürümlerine iki aşamalı doğrulama kodu getirmeye hazırlanıyor.

Saniyede 319 Terabit ile En Hızlı İnternet Rekoru KırıldıJapon mühendisler yeni rekor denemesi yaparak saniyede 319 terabit internet hızına ulaştı.

Wi-Fi 6, 2022 Yılında 5G Teknolojisini SollayacakTeknoloji, Medya ve Telekomünikasyon raporuna göre 2022 yılında Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazların satışı 5G uyumlu cihazlara oranla daha fazla olacaktır.

WhatsApp Sesli Arama Arayüzünü DeğiştiriyorEn çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli aramalar için yeni bir arayüzü geliştiriyor.

Hosting Nedir Ne İşe Yarar?İnternet sitesini arama motoruna kurmak için bir hosting hizmeti almak gereklidir.

Google, 2021 Yılına Ait En Çok Aratılanları AçıkladıEn çok kullanılan tarayıcı olan Google, 2021 yılında en çok aratılanlar için rapor yayınladı.

Google Chrome Windows 7 Desteğini Keseceğini AçıkladıGoogle, Windows 7 de Chrome desteğini keseceği tarihi açıkladı.

Twitter da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği KullanılacakTwitter bir süredir test ettiği uygulama içi alışveriş özelliğini yakın bir tarihte kullanıma sunacağını ifade etti.

Windows 10 Artık Yılda Bir Büyük Güncelleme AlacakYılda 2 kez gerçekleşen özellik güncelleştirmeleri artık sadece yılda bir kez gelecek.

Yaklaşan Black Friday ile E-Ticarette Hareketlilik BekleniyorOnline alışverişin yaygınlaştığı bu dönemde Black Friday geleneğinin e-ticarette de hareket sağlaması beklenmektedir.

Bu yazı 178 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?