Heweso

❝ Hayatınızı cesurca kabullenin, başarıya dönüştüğünü göreceksiniz. ❞
Emerson

MENÜ

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği Geldi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi. Yeni özellikler ile arama yapmak ve video izlemek daha da kolaylaştı. Meta çatısı altında bulunan ve yaklaşık 1 buçuk milyar kullanıcısıyla en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni bir özelliği açıkladı. Bu açıklamaya göre Instagram akışında bulunan videolara Türkçe altyazı özelliği geldiği bildirildi.

İlk olarak İngilizce bir şekilde test edilmeye başlanan özellik, şu an herkesin uygulamadan daha fazla yararlanması için daha fazla dilde kullanıma sunuluyor.

Özünde duyma engelli bireyler için kullanıma sunulan özellik, Instagram’ı sesi kapalı bir şekilde kullanan veya ortamdaki ses sebebiyle izlediği videodaki sesi net bir şekilde duyamayan kişiler için de gayet kullanışlı olabilecek bir özellik gibi görünmektedir.

Bu özelliğe ek olarak yeni bir özellik daha bildirildi. Platformun arama özelliğine de yenilik geldi. Şu an yalnızca hesapları veya etiketleri bulmayı kolaylaştıran arama özelliğinde, gelen yenilik ile birlikte her çeşit anahtar kelime için arama yapılabileceği söyleniyor. Böylece aranan herhangi bir kelime ile ilgili tüm sonuçlar bir arama ekranında bir arada sunulacak.

Diğer Başlıklar

.tr alan adında yeni dönemİlk gelen ilk alırkuralı uygulanacak: .tr alan adında yeni dönem başlıyor!

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Bu yazı 1166 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?