Heweso

❝ Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. ❞
Konfüçyus

MENÜ

Google Arama, Haritalar ve Lens İçin Yeni Özellikler Geliştirdi

Google kullanıcılarına kolaylık sağlamak için birçok yeni özellik geliştirdi.

Firma popüler olan hizmetlerinin tümünü yenilemiş bulunuyor. Google’ın yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar; Arama, Haritalar, Lens hizmetlerini yeni özellikleri ile kullanabilecekler.

Google Arama İçin Yenilikler
Arama hizmetinde son 10 yılın en büyük yenilikleri yapıldı. Google arama yanlış yazılan kelimeleri ve harfleri yapay zeka desteği ile daha iyi algılıyor ve düzenliyor. Ayrıca yenilikler arasında soru cevap sistemi de yer alıyor. İngilizce olarak yapılan her aramada bu özellik kullanılabilir olacak. Arama hizmeti bilgiyi doğrudan verme konusunda artık daha iyi durumda. Arama sonuçları görüntülenirken arama terimlerine odaklanılacak bu sayede kullanıcılar aradıklarını bulmakta zorluk yaşamayacak. Artık arama yapılan konularla ilgili alt konuları da gösterebilecek. Google aramanın en beklenen özelliği ise kullanıcılar adını hatırlayamadıkları şarkıları, Google Asistan'la entegreli olarak melodisini bildikleri bir şarkıyı mırıldanarak arayabilecekler.

Google Haritalar İçin Yenilikler
Haritalar, belirli mekanların en kalabalık olduğu saatleri gösterebiliyordu bu özelliğini korona virüs salgını sebebiyle daha da genişletme kararını aldılar. Google Haritalar hizmetinin bir diğer yeni özelliği ise lokasyonlarla ilgili sağlık ve güvenlik bilgilerini gösterecek olmasıdır. Bu özellik sayesinde bir mekana giriş yapılırken rezervasyon koşulu, maske zorunluluğu, ateş ölçümü kontrolü gibi durumların mekanlarda zorunlu olup olmadığı görünebilecek. Bir diğer yenilik ise kamerayla gösterilen bir mekanın yoğunluk durumu bazı simgelerle gösterilecek.

Google Lens İçin Yenilikler
Şirket Lens hizmetini alışverişler için uygun hale getirdi. Kullanıcıları için kıyafetlere ulaşma kolaylığı sağlandı. Otomobilleri de farklı arka planlarda görebilen kullanıcılar aracı detaylı inceleyebilecekler.

Bu yazı 137 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?