Heweso

❝ Çok küçük bir başarı çok büyük bir plandan daha iyidir. ❞
Leon DUGUIT

MENÜ

Facebook, Saatler Süren Kesinti Hakkında Açıklama Yaptı

Tarihinin en büyük kesintilerinden birini yaşayan Facebook, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Tarihinin en büyük kesintilerinden birini yaşayan Facebook, konu ile ilgili açıklamada bulundu. WhatsApp, Instagram ve Facebook ana uygulamaları başta olmak üzere tüm hizmetlerinde yaşanan ve 8 saati bulan kesintiler nihayet sona erdi. Bu kesinti sadece kullanıcılar için değil Facebook alt yapısını kullanan koca bir sektör için de sorun teşkil etti. Birçok kişi ve kurum yaşanan kesinti sonrası Twitter da konu ile alakalı görüşlerini bildirdi. Kesinti sırasında özür dileyen Facebook sonrasında da konu hakkında blog yayınladı.

Yaşanan kesinti sonrası Facebook, mühendislik bloğunda paylaştığı yeni yazıyla olayı açıklığa kavuşturdu.

Facebook yaşanan sorunların nedenini şu şekilde açıkladı:

“Mühendislik ekibimiz, veri merkezlerimiz arasındaki ağ trafiğini koordine eden omurga yönlendiricilerindeki yapısal değişikliğin, merkezler arasındaki iletişimi kesintiye uğratan sorunlara neden olduğunu tespit etti. Ağ trafiğinde yaşanan bu kesinti, veri merkezlerimiz arasındaki iletişimi kademeli olarak etkileyerek hizmetlerimizin durmasına sebep oldu.

Hizmetlerimiz artık tekrar erişilebilir durumda ve tamamen normale dönmeleri için aktif olarak çalışıyoruz. Bu kesintinin temel nedeninin hatalı bir yapılandırma değişikliği olduğuna inandığımızı bir kez daha netleştirmek isteriz. Ayrıca kapalı kaldığımız süre boyunca kullanıcı verilerinin ihlal edildiğine dair hiçbir kanıtımız yok.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar ve işletmeler, bağlantı kurmak için her gün bize güveniyor. Bu gibi durumların insanların yaşamı üzerindeki etkisi ve hizmetlerimizdeki kesintiler hakkında kamuoyunu bilgilendirme sorumluluğumuzun farkındayız. Etkilenen tüm kişilerden özür dileriz. Alt yapımızı daha dayanıklı hale getirmek adına, bugün yaşananlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için çalışıyoruz.”

Diğer Başlıklar

Instagram Çökmelere Karşı Yeni Bir Çözüm GetiriyorGeçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük dijital çöküşlerinden biri yaşandı.

Google Artık Arama Sonuçlarında Instagram ve Tiktok Videolarına da Yer VerecekEn fazla kullanılan arama motorlarından biri olan Google, sosyal medya platformlarına arama sonuçlarında yer verecek.

WhatsApp Güvenliğini GeliştiriyorMilyarlarca kullanıcı olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı güvenliğini öne çıkaran bir özelliği beta kullanıcılarına dağıttı.

Çin Kişisel Verilerin Korunması için Yeni Kanunu AçıkladıÇin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor.

Wi-Fi 6 ile Daha Fazla İmkanWi-Fi 6, ağlardaki merkezi kapasite sorununa bir çözüm olarak tasarlandı.

Türkiye İnternet Kullanım İstatistikleriHer yıl internet kullanım istatistiklerini sunan ve dünya çapında araştırmalarda bulunan We Are Social ve Hootsuite Digital 2021 raporunda Türkiye internet kullanım istatistiklerine yer verdi.

Google, Hangoust Uygulamasını Sonlandırmaya HazırlanıyorGoogle´a ait olan anlık iletişim mesajlaşma uygulaması Hangouts piyasadan çekiliyor.

Windows 11 ile Gelen YeniliklerMicrosoft un yakın zamanda duyurduğu bilhassa internetteki bilgi sızıntısı sonrası resmi olarak yeni gelen sürümün Windows 11 olduğunu duyurdu.

İnternette Unutulma Hakkımız Varİnternette bize ait bilgiler taşıyor, özellikle sosyal ağları kullanarak şirketlerin dijital kopyamızı yaratmalarını sağlamaktayız.

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

Bu yazı 79 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?