Heweso

❝ Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. ❞
Konfüçyus

MENÜ

Facebook İsim Değişikliği Yapıyor

Teknoloji devlerinden biri olan Facebook, yakın bir tarihte isim değiştirmeyi planlıyor.

Teknoloji devlerinden biri olan Facebook, yakın bir tarihte isim değiştirmeyi planlıyor. Sadece sosyal medya platformu olmadığını göstermek adına bu değişikliğe başvuracak olan şirket 28 Ekim tarihinde isim değiştirmeyi planlıyor.

Özellikle son zamanlarda güvenlik açıklarıyla gündeme gelen ve kullanıcı güvenini kaybeden Facebook, yaşadığı skandalların getirdiği negatiflikten kurtulmak ve sadece sosyal medya platformu olmadığını göstermek için şimdilik açıklanmayan bir isimle ismini değiştirecek. Marka kimliğini yenileyecek olan şirket Instagram, WhatsApp gibi hizmetleriyle de daha fazla anılmış olacak. 2004 yılından beri Facebook olarak kurulmuş şirketin yeni ismi için oldukça merak söz konusu.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Web ve Masaüstü Sürümlerine Yeni Güvenlik Önlemleri AlıyorSon zamanlarda birçok güncelleme yapan WhatsApp, web ve masaüstü sürümlerine iki aşamalı doğrulama kodu getirmeye hazırlanıyor.

Saniyede 319 Terabit ile En Hızlı İnternet Rekoru KırıldıJapon mühendisler yeni rekor denemesi yaparak saniyede 319 terabit internet hızına ulaştı.

Wi-Fi 6, 2022 Yılında 5G Teknolojisini SollayacakTeknoloji, Medya ve Telekomünikasyon raporuna göre 2022 yılında Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazların satışı 5G uyumlu cihazlara oranla daha fazla olacaktır.

WhatsApp Sesli Arama Arayüzünü DeğiştiriyorEn çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli aramalar için yeni bir arayüzü geliştiriyor.

Instagram Yeni 60 Saniyelik Hikayeler Özelliğini Türkiye de Test Etti60 Saniyelik Hikayeler özelliğini Türkiye de bazı kullanıcılar test edebiliyor.

Hosting Nedir Ne İşe Yarar?İnternet sitesini arama motoruna kurmak için bir hosting hizmeti almak gereklidir.

Google, 2021 Yılına Ait En Çok Aratılanları AçıkladıEn çok kullanılan tarayıcı olan Google, 2021 yılında en çok aratılanlar için rapor yayınladı.

Google Chrome Windows 7 Desteğini Keseceğini AçıkladıGoogle, Windows 7 de Chrome desteğini keseceği tarihi açıkladı.

Twitter da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği KullanılacakTwitter bir süredir test ettiği uygulama içi alışveriş özelliğini yakın bir tarihte kullanıma sunacağını ifade etti.

Windows 10 Artık Yılda Bir Büyük Güncelleme AlacakYılda 2 kez gerçekleşen özellik güncelleştirmeleri artık sadece yılda bir kez gelecek.

Bu yazı 161 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?