Heweso

❝ Hayatınızı cesurca kabullenin, başarıya dönüştüğünü göreceksiniz. ❞
Emerson

MENÜ

Efsane Cuma Döneminde Türkiye de Online Alışveriş Rekoru

Online alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Her yıl Kasım ayının son haftası indirimli günler başlıyor. Büyük indirimlerin yapıldığı Cuma günü bu sene pandemi dolayısıyla online alışverişleri arttırdı. Tüm dünyayı etkisi atkına alan Covid-19 salgını nedeniyle online alışveriş daha fazla tercih edilir hale geldi. Mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan izole olmamız gereken bu dönemde e-ticaret siteleri sayesinde ihtiyaçlarımızı mağazalara gitmeden karşılayabiliyoruz.

Tüketim çılgınlığına sebep olan Efsane Cuma ile bu sene online alışveriş rekoru kırıldı. Zaman ve mekan sınırını ortadan kaldıran ve temassız ödeme avantajı ile online alışverişte işlem hacmi, önceki yıla göre %103 artış sağlamış. Veriler 2019’a göre işlem adedi ve sepet tutarında da ciddi artışlar olduğunu göstermektedir.

  • Tüketicilerin büyük oranda banka kartı tercih ettiği gözlemlenmiştir.
  • Sepet ortalaması çok fazla artmıştır.
  • Online kurs, online kitap satışlarında %62 artarken, hacmi %148 artmıştır.
  • Önceki yıllarda online alışveriş en fazla Marmara Bölgesinde yapılırken bu yıl en fazla İç Anadolu Bölgesinde alışveriş yapıldı.
  • Alışveriş istatistiklerinde bu yıl erkeklerin oranı %5 artış oldu.
  • Erkeklerin harcamaları %115 artarken, kadınların harcamalarında %68’lik artış oldu.

Online alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Diğer Başlıklar

Twitter da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği KullanılacakTwitter bir süredir test ettiği uygulama içi alışveriş özelliğini yakın bir tarihte kullanıma sunacağını ifade etti.

Windows 10 Artık Yılda Bir Büyük Güncelleme AlacakYılda 2 kez gerçekleşen özellik güncelleştirmeleri artık sadece yılda bir kez gelecek.

Yaklaşan Black Friday ile E-Ticarette Hareketlilik BekleniyorOnline alışverişin yaygınlaştığı bu dönemde Black Friday geleneğinin e-ticarette de hareket sağlaması beklenmektedir.

Instagram Ücretli Abonelik Özelliği GeliyorEn popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, uzun zamandır beklenen abonelik özelliğini getiriyor.

Pandemi Dönemine Ait Online Alışveriş Verileri AçıklandıÜlkemizde Pandemi öncesi e-ticarette bulunan 50 bin civarında işletme varken 5 yılda beklenen büyüme Pandemi döneminde gerçekleşti.

Microsoft, Windows 11 ve Windows 10 için Yeni Bir Özellik SunduBu yeni özellik sayesinde artık Windows da kopyaladığınız içeriği Android telefonunuza yapıştırabileceksiniz.

Instagram IGTV yi Kaldırdı ve Yeni Özellik EkleyecekYeni özellikler ekleyen Instagram bazı özelliklerini kullanımdan kaldırıyor.

WhatsApp 1 Kasım Tarihinden İtibaren Bazı Cihazlarda KullanılamayacakDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısını ilgilendiren bir haber paylaştı.

Facebook İsim Değişikliği YapıyorTeknoloji devlerinden biri olan Facebook, yakın bir tarihte isim değiştirmeyi planlıyor.

2021 Yılı E-Ticaret VerileriElektronik Ticaret Dairesi Başkanlığı tarafından 2021 Yılı e-ticaret verileri yayınlandı.

Bu yazı 583 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?