Heweso

❝ Genelde, yapmanız gereken şey yapabileceğiniz şeydir. ❞
Elenor ROOSEVELT

MENÜ

Efsane Cuma Döneminde Türkiye de Online Alışveriş Rekoru

Online alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Her yıl Kasım ayının son haftası indirimli günler başlıyor. Büyük indirimlerin yapıldığı Cuma günü bu sene pandemi dolayısıyla online alışverişleri arttırdı. Tüm dünyayı etkisi atkına alan Covid-19 salgını nedeniyle online alışveriş daha fazla tercih edilir hale geldi. Mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan izole olmamız gereken bu dönemde e-ticaret siteleri sayesinde ihtiyaçlarımızı mağazalara gitmeden karşılayabiliyoruz.

Tüketim çılgınlığına sebep olan Efsane Cuma ile bu sene online alışveriş rekoru kırıldı. Zaman ve mekan sınırını ortadan kaldıran ve temassız ödeme avantajı ile online alışverişte işlem hacmi, önceki yıla göre %103 artış sağlamış. Veriler 2019’a göre işlem adedi ve sepet tutarında da ciddi artışlar olduğunu göstermektedir.

  • Tüketicilerin büyük oranda banka kartı tercih ettiği gözlemlenmiştir.
  • Sepet ortalaması çok fazla artmıştır.
  • Online kurs, online kitap satışlarında %62 artarken, hacmi %148 artmıştır.
  • Önceki yıllarda online alışveriş en fazla Marmara Bölgesinde yapılırken bu yıl en fazla İç Anadolu Bölgesinde alışveriş yapıldı.
  • Alışveriş istatistiklerinde bu yıl erkeklerin oranı %5 artış oldu.
  • Erkeklerin harcamaları %115 artarken, kadınların harcamalarında %68’lik artış oldu.

Online alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Diğer Başlıklar

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Microsoft Windows 12 için Hazırlıklara BaşladıMicrosoft mühendislerinin, yeni nesil Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edildi.

Bu yazı 978 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?