Heweso

❝ Bütün görkem başlamaya cürret edebilmektedir. ❞
Eugene F. WARE

MENÜ

E-ticarette Vergi Muafiyeti Kararı

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi.

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren alınan karar uygulamaya geçilecek. Kişilerin evlerinde ürettikleri ürünleri internet üzerinde satarken gelir vergisi ödemek zorunda kalmayacaklar. İş yeri olmadan ve seri üretim yapılan makineler olmadan yapılan e-ticaretler vergi muafiyeti kapsamına girebilecek.

Bu durumdan yararlanmanın koşulu muaf esnaf belgesi almak ve ticari hesaba tüm gelirin tahsil edilmesi gerekmektedir. Hesapta bulunan paranın 220 bin TL’ i geçmemesi gerekmektedir. Hesaplara aktarılan tutar üzerinden çalışanı olmayanlara yüzde 4, çalışanı olanlara yüzde 2 gelir vergisi ödemesi uygulanacaktır. E-ticaret ile para kazanma yolları daha da kolaylaşmışken birçok kişiyi sevindiren bu muafiyet kararı olmuştur. Evlerde yapılan işleri internet ortamında tüketiciyle buluşturmak daha fazla kişiye ulaşmayı ve daha fazla tanınmayı sağlar. Sizler de yaptığınız işi internete taşımak istiyorsanız Heweso Web Tasarım’ dan hizmet alabilirsiniz.

Diğer Başlıklar

Etkili Web Tasarım Nasıl Olur?İyi bir web sitesi sayesinde sunduğunuz ürün veya hizmetleri en iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

Aramalarda Lokasyona Göre Öne Çıkmak Önem KazanıyorLokasyona göre aramalarda öne çıkmak, işletmeler için daha çok önem kazanıyor.

Sosyal Medya Küçük İşletmeler İçin Avantajlı Hale GeldiSosyal medya günümüzün olmazsa olmazı haline geldi.

Internet Explorer Microsoft Tarafından KaldırılıyorMicrosoft, 1995 yılında piyasaya sürülen internet tarayıcısı Internet Explorer büyük ölçüde kullanımdan kaldırılacak.

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Bu yazı 399 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?