Heweso

❝ Arzu varsa çözümde vardır. ❞
Anonim

MENÜ

E-ticarette Vergi Muafiyeti Kararı

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi.

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren alınan karar uygulamaya geçilecek. Kişilerin evlerinde ürettikleri ürünleri internet üzerinde satarken gelir vergisi ödemek zorunda kalmayacaklar. İş yeri olmadan ve seri üretim yapılan makineler olmadan yapılan e-ticaretler vergi muafiyeti kapsamına girebilecek.

Bu durumdan yararlanmanın koşulu muaf esnaf belgesi almak ve ticari hesaba tüm gelirin tahsil edilmesi gerekmektedir. Hesapta bulunan paranın 220 bin TL’ i geçmemesi gerekmektedir. Hesaplara aktarılan tutar üzerinden çalışanı olmayanlara yüzde 4, çalışanı olanlara yüzde 2 gelir vergisi ödemesi uygulanacaktır. E-ticaret ile para kazanma yolları daha da kolaylaşmışken birçok kişiyi sevindiren bu muafiyet kararı olmuştur. Evlerde yapılan işleri internet ortamında tüketiciyle buluşturmak daha fazla kişiye ulaşmayı ve daha fazla tanınmayı sağlar. Sizler de yaptığınız işi internete taşımak istiyorsanız Heweso Web Tasarım’ dan hizmet alabilirsiniz.

Diğer Başlıklar

.tr alan adında yeni dönemİlk gelen ilk alırkuralı uygulanacak: .tr alan adında yeni dönem başlıyor!

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Bu yazı 1466 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?