Heweso

❝ Hayatınızı cesurca kabullenin, başarıya dönüştüğünü göreceksiniz. ❞
Emerson

MENÜ

E-ticarette Vergi Muafiyeti Kararı

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi.

Yaygınlaşan ve sürekli gelişen e-ticaret sektörüne vergi muafiyeti kararı TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi. 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren alınan karar uygulamaya geçilecek. Kişilerin evlerinde ürettikleri ürünleri internet üzerinde satarken gelir vergisi ödemek zorunda kalmayacaklar. İş yeri olmadan ve seri üretim yapılan makineler olmadan yapılan e-ticaretler vergi muafiyeti kapsamına girebilecek.

Bu durumdan yararlanmanın koşulu muaf esnaf belgesi almak ve ticari hesaba tüm gelirin tahsil edilmesi gerekmektedir. Hesapta bulunan paranın 220 bin TL’ i geçmemesi gerekmektedir. Hesaplara aktarılan tutar üzerinden çalışanı olmayanlara yüzde 4, çalışanı olanlara yüzde 2 gelir vergisi ödemesi uygulanacaktır. E-ticaret ile para kazanma yolları daha da kolaylaşmışken birçok kişiyi sevindiren bu muafiyet kararı olmuştur. Evlerde yapılan işleri internet ortamında tüketiciyle buluşturmak daha fazla kişiye ulaşmayı ve daha fazla tanınmayı sağlar. Sizler de yaptığınız işi internete taşımak istiyorsanız Heweso Web Tasarım’ dan hizmet alabilirsiniz.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Web ve Masaüstü Sürümlerine Yeni Güvenlik Önlemleri AlıyorSon zamanlarda birçok güncelleme yapan WhatsApp, web ve masaüstü sürümlerine iki aşamalı doğrulama kodu getirmeye hazırlanıyor.

Saniyede 319 Terabit ile En Hızlı İnternet Rekoru KırıldıJapon mühendisler yeni rekor denemesi yaparak saniyede 319 terabit internet hızına ulaştı.

Wi-Fi 6, 2022 Yılında 5G Teknolojisini SollayacakTeknoloji, Medya ve Telekomünikasyon raporuna göre 2022 yılında Wi-Fi 6 teknolojisiyle donatılmış cihazların satışı 5G uyumlu cihazlara oranla daha fazla olacaktır.

WhatsApp Sesli Arama Arayüzünü DeğiştiriyorEn çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli aramalar için yeni bir arayüzü geliştiriyor.

Instagram Yeni 60 Saniyelik Hikayeler Özelliğini Türkiye de Test Etti60 Saniyelik Hikayeler özelliğini Türkiye de bazı kullanıcılar test edebiliyor.

Hosting Nedir Ne İşe Yarar?İnternet sitesini arama motoruna kurmak için bir hosting hizmeti almak gereklidir.

Google, 2021 Yılına Ait En Çok Aratılanları AçıkladıEn çok kullanılan tarayıcı olan Google, 2021 yılında en çok aratılanlar için rapor yayınladı.

Google Chrome Windows 7 Desteğini Keseceğini AçıkladıGoogle, Windows 7 de Chrome desteğini keseceği tarihi açıkladı.

Twitter da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği KullanılacakTwitter bir süredir test ettiği uygulama içi alışveriş özelliğini yakın bir tarihte kullanıma sunacağını ifade etti.

Windows 10 Artık Yılda Bir Büyük Güncelleme AlacakYılda 2 kez gerçekleşen özellik güncelleştirmeleri artık sadece yılda bir kez gelecek.

Bu yazı 688 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?