Heweso

❝ Ders alınmış başarısızlık başarı demektir. ❞
Malcomb S. FORBES

MENÜ

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

E- ticaret sitesi kurulumu aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar neler?
KOBİ’ler özelinde bakılması gerekirse nasıl ki fiziki bir mağaza sahibi vitrindeki ürünlerini düzenliyorsa, yeni gelen ürünlerini özellikle vitrine koyuyorsa, kampanya ve indirimler yapıyorsa bunlar aslında dijitalde de aynı şekilde ilerliyor. En önem verilmesi gereken noktalardan biri; fiziki bir mağaza sahibi mağazasıyla ne kadar ilgileniyorsa aynı şekilde sanal mağazası için de gereken özeni göstermelidir.

Mağazaya bir müşteri girdiğinde ürün nasıl anlatılıyorsa e-ticarette de aynı şekilde, ayrıntılı ve doğru açıklamalarla ürünün tanıtılması çok önemli. Bunların yanında müşterilerinizin size erişebilecekleri bir telefon numarası veya canlı destek alabilecekleri bir mesajlaşma alanı olması da size avantaj sağlayacaktır. Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının almak istediği ürüne yönelik bir sorusu varsa bunu hızlıca size sorabilmeli ve alışverişine güvenle devam edebilmelidir.

Pandemiyle birlikte tüketicilerin beklentileri de değişti, internetten aldıkları bir ürünün 2 gün içinde teslim olmasını bekliyor ve alışverişlerini buna göre yapıyorlar. Pandemi döneminde kargo ve lojistik alanının ne kadar önemli olduğunu ve gelişime açık olduğunu da görmüş olduk. Sektörünüze, sattığınız ürün grubuna ve ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet alabileceğiniz kargo anlaşmaları yapmalısınız.

E-ticarete başlarken dikkat edilmesi gereken diğer şeylerden biri de sitenin ve siteye gelen müşterilerin verilerinin güvenliği. Kullanacağınız altyapıyı seçerken hem veri güvenliğine hem de kullanacağınız panelin kolay olmasına, esnek ve güncel bir yazılım seçmeye özen gösterin. Kullandığınız yazılım e-ticaret yolculuğunuzun başından sonuna çok önemlidir.

Diğer Başlıklar

.tr alan adında yeni dönemİlk gelen ilk alırkuralı uygulanacak: .tr alan adında yeni dönem başlıyor!

23 Ağustos Dünya Hashtag Gününün bu yıl 15. yıl dönümü!

İnternet Hız Rekoru Yeniden Kırıldıİnternet kullanımı dünyada artmaya devam ederken hız konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor.

WhatsApp Yeni Güncellemesi ile Karşınızda!Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni güncellemesi ile karşınızda

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitterı Satın AldıElon Musk uzun süren çabalar sonucunda Twitterı satın aldı.

WhatsApp Gruplara Anket Özelliğini GetiriyorDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, sesli mesajlara altı yeni özellik getireceğini duyurdu.

KVKK Nedir?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kısaca KVKK, 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Instagram Yeni Özelliği ile Anne ve Babalar Çocuklarını DenetleyebilecekPopüler sosyal medya platformu olan Instagram, Aile Merkezi isimli yeni özelliğini ABD li kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ve Sosyal Medya Platformlarında Verilerinizi Korumanızı Sağlayan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?Sosyal medya platformları başta olmak üzere internetteki tüm hesaplarımızı korumak için tek bir şifre yeterli değildir.

Instagram Videolarına Otomatik Türkçe Altyazı Özelliği GeldiDünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram iki yeni özellik daha getirdi.

Bu yazı 1341 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?