Heweso

❝ Hayat, ne olduğunuz değil, ne olmak istediğinizdir. ❞
Jose Orgeta Y GASSET

MENÜ

Dijital Dünya

Gezmek istediğiniz neredeyse tüm müzeleri artık evinizde otururken bile gezebilirsiniz.

Dijital dünya artık herkes için. Gezmek istediğiniz neredeyse tüm müzeleri artık evinizde otururken bile gezebilirsiniz. Özellikle Covid-19 salgınının olduğu bu dönemde kişisel korunma tedbirlerimizi alıyoruz. Bunların en başında sosyal izolasyon geliyor. Evlerimizde sağlıklı beslenip spor yaparak bağışıklık sistemimizi güçlendirebiliriz. Böylelikle virüsten korunmak için şahsi tedbirimizi almış oluruz.

Virüs nedeniyle evde kapalı kaldığımız bu günlerde yaşam şartlarımızda değişiklikler oldu. Alışılagelmiş şekilde her sabah evden okullarımıza iş yerlerimize çıkıp gidemiyoruz. Teknoloji sayesinde her zaman ve her yerde öğrenip eğlenebilmek mümkündür. Özellikle salgın yüzünden evde kaldığımız bu dönemde teknoloji bize dijital platformlardan dünyayı gezdirebiliyor.

Birçok sanatçı sosyal medya aracılığı ile hayranları ile buluştu. Ayrıca udemy gibi eğitim kanalları, kullanıcılarına özel indirimler yayımladı.

Büyük müzeler de ziyaretçilerini düşünerek kapılarını dijital platformlara açtı. Evlerimizde kalmamız gereken bu dönemlerde dünyanın önde gelen bilim, sanat, tarih ve kültür müzeleri de bu işe katıldı. Evden çıkmadan gezebileceğiniz bazı müzeler:

1)Londro British Museum: https://www.britishmuseum.org/collection
2)Roma Vatikan Müzesi: http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/it/collezioni/catalogo-online.html
3)New York Metropolitan Museum: https://artsandculture.google.com/explore
4)Madrid Prado: https://www.museodelprado.es/en/the-collection/art-works
5)Paris Louvre: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

 

Diğer Başlıklar

WhatsApp da Alınan Karar Sonrasında En Fazla İndirilen UygulamalarWhatsApp kullanıcı gizliliğini ihlal eden yeni gizlilik politikaları sonrası Telegram ve Signal, Türkiye de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi.

Web Sitesi İle Para KazanmakGünümüzde birçok kişi ve kurum web sitelerinden nasıl para kazanacağını düşünüyor.

Online Tüketim Her Geçen Gün ArtıyorTüm dünyada devam eden pandemi etkisiyle tüketiciler online alışverişi daha fazla tercih etmeye başladı.

2021 Web Tasarım TrendleriPandemi sebebiyle tüm dünyada önemli bir hale gelen web tasarım ve e-ticarete çok fazla yönelim oldu.

Firmanızın Sosyal Medyada Takipçisini Arttırma YollarıSosyal medya kullanımı oldukça yaygınlaştığından markanızın sosyal medyada iyi bir yer edinmesi oldukça avantajlıdır.

E-İhracata Vergi Muafiyeti GeliyorE-ihracatta vergi muafiyeti 1 Ocak tarihinde başlıyor.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken HususlarMarkanızın en önemli yansıması olan Web siteniz için doğru domain almak oldukça önemlidir.

Google, 2020 Yılında En Çok Aranılanları AçıkladıGoogle Trendler aracılığı ile 2020 de en çok aratılan kelimeleri duyurdu.

Bir Şirket Logosu Oluştururken Dikkat Edilmesi GerekenlerYaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Efsane Cuma Döneminde Türkiye de Online Alışveriş RekoruOnline alışveriş sayesinde insanlar kalabalık ortamlara girip kendilerini riske atmadan temassız ödeme ile ihtiyaçlarını alabildi.

Bu yazı 760 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?