Heweso

❝ Olumsuz düşünceleri zihinsel canavarlar halini almadan önce yok edin. ❞
Anonim

MENÜ

Çin Kişisel Verilerin Korunması için Yeni Kanunu Açıkladı

Çin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor.

Çin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor. Teknolojinin hızla gelişmesi ve kanunların bu yükselişe yetişmemesi nedeniyle, güvenlik ve kişisel verilerin korunması oldukça büyük problemler ortaya çıkarmakta.

Yeni çıkan kanun Çin’ de 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu olarak adlandırılan yasa doğrultusunda; firmalar kişisel verilerin ne için topladığını açıklayarak onay alınacak ve gerekli nedenler sunulmazsa firmaların kullanıcılardan bilgi toplaması onaylanmayacak. Ayrıca kanunla birlikte firmaların bünyesinde verilerin güvenliği ve gizliliğinden sorumlu elemanların bulundurmasını da zorunlu kılıyor.

Diğer Başlıklar

WhatsApp Güvenliğini GeliştiriyorMilyarlarca kullanıcı olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı güvenliğini öne çıkaran bir özelliği beta kullanıcılarına dağıttı.

Wi-Fi 6 ile Daha Fazla İmkanWi-Fi 6, ağlardaki merkezi kapasite sorununa bir çözüm olarak tasarlandı.

Türkiye İnternet Kullanım İstatistikleriHer yıl internet kullanım istatistiklerini sunan ve dünya çapında araştırmalarda bulunan We Are Social ve Hootsuite Digital 2021 raporunda Türkiye internet kullanım istatistiklerine yer verdi.

Google, Hangoust Uygulamasını Sonlandırmaya HazırlanıyorGoogle´a ait olan anlık iletişim mesajlaşma uygulaması Hangouts piyasadan çekiliyor.

Windows 11 ile Gelen YeniliklerMicrosoft un yakın zamanda duyurduğu bilhassa internetteki bilgi sızıntısı sonrası resmi olarak yeni gelen sürümün Windows 11 olduğunu duyurdu.

İnternette Unutulma Hakkımız Varİnternette bize ait bilgiler taşıyor, özellikle sosyal ağları kullanarak şirketlerin dijital kopyamızı yaratmalarını sağlamaktayız.

WhatsApp Yıllardır Beklenen Yüksek Kalitede Fotoğraf ve Video Gönderme Özelliğini GetiriyorMilyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yüksek kaliteli fotoğraf ve video gönderme özelliğini getiriyor.

SSL Sertifikası Neden Önemlidir?SSL kavramının açılımı Secure Sockets Layer (Güvenli Yuva Katmanı) şeklindedir.

Kaliteli Web Tasarım Hizmeti Nasıl Olmalıdır?Kendinizi veya firmanızı internet ortamında tanıtmanın şart olduğu bu dönemde web sitesi yaptırmadan önce konuyla ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Windows 11 geliyor mu?24 Haziran 2021 tarihinde tanıtımı yapılacak ancak Windows 11, Windows 10´un tasarımsal açıdan değiştirilmiş bir versiyonu olacak hatta Microsoft buna Görsel Gençleşmesi demiş.

Bu yazı 190 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?