Heweso

❝ Hayat, ne olduğunuz değil, ne olmak istediğinizdir. ❞
Jose Orgeta Y GASSET

MENÜ

Çin Kişisel Verilerin Korunması için Yeni Kanunu Açıkladı

Çin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor.

Çin, kendi teknoloji firmalarının verileri koruması adına önlemler almasını istiyor. Teknolojinin hızla gelişmesi ve kanunların bu yükselişe yetişmemesi nedeniyle, güvenlik ve kişisel verilerin korunması oldukça büyük problemler ortaya çıkarmakta.

Yeni çıkan kanun Çin’ de 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu olarak adlandırılan yasa doğrultusunda; firmalar kişisel verilerin ne için topladığını açıklayarak onay alınacak ve gerekli nedenler sunulmazsa firmaların kullanıcılardan bilgi toplaması onaylanmayacak. Ayrıca kanunla birlikte firmaların bünyesinde verilerin güvenliği ve gizliliğinden sorumlu elemanların bulundurmasını da zorunlu kılıyor.

Diğer Başlıklar

Twitter da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği KullanılacakTwitter bir süredir test ettiği uygulama içi alışveriş özelliğini yakın bir tarihte kullanıma sunacağını ifade etti.

Windows 10 Artık Yılda Bir Büyük Güncelleme AlacakYılda 2 kez gerçekleşen özellik güncelleştirmeleri artık sadece yılda bir kez gelecek.

Yaklaşan Black Friday ile E-Ticarette Hareketlilik BekleniyorOnline alışverişin yaygınlaştığı bu dönemde Black Friday geleneğinin e-ticarette de hareket sağlaması beklenmektedir.

Instagram Ücretli Abonelik Özelliği GeliyorEn popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, uzun zamandır beklenen abonelik özelliğini getiriyor.

Pandemi Dönemine Ait Online Alışveriş Verileri AçıklandıÜlkemizde Pandemi öncesi e-ticarette bulunan 50 bin civarında işletme varken 5 yılda beklenen büyüme Pandemi döneminde gerçekleşti.

Microsoft, Windows 11 ve Windows 10 için Yeni Bir Özellik SunduBu yeni özellik sayesinde artık Windows da kopyaladığınız içeriği Android telefonunuza yapıştırabileceksiniz.

Instagram IGTV yi Kaldırdı ve Yeni Özellik EkleyecekYeni özellikler ekleyen Instagram bazı özelliklerini kullanımdan kaldırıyor.

WhatsApp 1 Kasım Tarihinden İtibaren Bazı Cihazlarda KullanılamayacakDünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısını ilgilendiren bir haber paylaştı.

Facebook İsim Değişikliği YapıyorTeknoloji devlerinden biri olan Facebook, yakın bir tarihte isim değiştirmeyi planlıyor.

2021 Yılı E-Ticaret VerileriElektronik Ticaret Dairesi Başkanlığı tarafından 2021 Yılı e-ticaret verileri yayınlandı.

Bu yazı 363 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?