Heweso

❝ Olumsuz düşünceleri zihinsel canavarlar halini almadan önce yok edin. ❞
Anonim

MENÜ

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nin En Önemli Günlerinden Biri

1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir.

23 Nisan'ın Türkiye'de ulusal bayram olarak kabul edilmesinin nedeni, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmış olmasıdır. Gazi Mustafa Kemal, 1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihini bayram ilan etmiştir. Bundan 5 yıl sonra ise bu bayram çocuklara hediye edilmiş ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. Böylece 23 Nisan ilk defa, 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlandı.
1979 yılında ise ilk olarak dünyadan 6 ülke çocuklarının katılımıyla milli bayramımız uluslararası bir nitelik kazanmıştır. Bu yönüyle Türkiye çocuklarına bayram hediye eden ve bütün dünya çocukları ile de bunu paylaşan ilk ve tek ülke olmuştur.

Şüphesiz ki bir milletin temel taşı çocuklardır. Çocuklara gereken önemin verilmesi hem kendileri hem de ülke ve dünya geleceği için oldukça önemlidir. Bu durumun farkında olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de 23 Nisanları çocuklara armağan etmiştir. Çocuklar milletin geleceğidir onlar için daha güzel yarınlar olmasını temenni ediyoruz.

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." – Mustafa Kemal Atatürk

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”Mustafa Kemal Atatürk

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Diğer Başlıklar

İnternet Alan Adları Yönetmeliğinde Değişiklik YapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, internet alan adları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

Ramazan Ayında E-ticarette Hareket BekleniyorSon zamanlarda pandemi sebebiyle büyük artış gösteren e-ticarette Ramazan ayında da hareket bekleniyor.

Neden Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumlu Web Sitesi Kullanmalısınız?Kvkk yasasına uygun web sitesi kurmak için sebebi ne olursa olsun yasal dayanağı olmadan kişisel veri alınmamalıdır.

Türkiye de En Fazla Tercih Edilen Tarayıcılar AçıklandıTürkiye de en çok kullanılan internet tarayıcıları açıklandı.

Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu Yürürlüğe GirdiE-ticareti denetim kapsamına alacak, Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu yürürlüğe girdi.

Şifre Yöneticisi Nedir?Günümüzde birçok uygulama güvenlik nedeni ile bir hesap oluşturmanızı, hesabı korumak ve sizin eriştiğinizi doğrulamak için de bir şifre belirlemenizi istiyor.

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Teknik SEO ÖnemiTeknik SEO, sitenizin nasıl oluşturulduğunu benimser. SEO çalışmalarının önemli bir parçası olarak kullanıcılar tarafından hem görülebilir hem de görülemeyen tüm çalışmaları kapsar.

Bu yazı 119 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?