Heweso

❝ Bütün görkem başlamaya cürret edebilmektedir. ❞
Eugene F. WARE

MENÜ

Bir Şirket Logosu Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Yaptırmak istediğiniz logo şirketinizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmalıdır. Tasarım yaptırırken şirketin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır:

Kendi ekibinizden fikir alın
Logo değiştirirken veya tasarlarken ekibinizin de görüşlerini dinlemeniz önemlidir. Rakip firmaları ve hedef aldığınız kitleyi araştırarak geniş kapsamlı fikir sahibi olabilirsiniz.

Sade olmak her zaman iyidir
Karmaşık ve anlaşılamayan logolardan ziyade daha sade ve anlaşılır logoları tercih etmeniz daha iyidir. Fakat sade olmak için aşırıya da kaçmamak gerekir. Sade olup firmanızı yansıtmayan logolar hoş durmaz.

Global olarak düşünün
Logonuzda çok fazla yerel ögelere yer vermeyin. Çünkü bu durum global anlamda anlaşılmamanıza yol açabilir. Bazı firmalar her ülke için logo rengini değiştirebiliyor. Bu tarz bir düzenleme de iyi bir fikir olabilir.

Akılda kalıcı bir logo olmalı
Bir logoda olması gereken en temel özellik akılda kalıcı olmasıdır. Net ve anlaşılır logo yapmak her ne kadar önem arz ediyorsa akılda kalıcı olması da o kadar önem arz eder. Akılda kalıcı ve anlaşılır logo istiyorsanız logonuzda 3 farklı renkten fazla renk bulundurmayın. Büyüklük oranını da iyi ayarlayın.

Diğer Başlıklar

E-ticarete Yeni Başlayacaksanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?Covid-19 salgınıyla beraber hemen hemen her sektörden şirket ya e-ticaret için yatırım yapmaya başladı ya da bu yatırım için araştırmalara başladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmezseniz OlacaklarWhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi ile çok fazla tartışmalara sebep oldu.

Kaç Kişi E-Ticaret Sitelerine Giriş YapıyorYapılan incelemelere göre son dönemde 100 internet kullanıcısından 95 i e-ticaret sitelerine giriş yapıyor.

Teknik SEO ÖnemiTeknik SEO, sitenizin nasıl oluşturulduğunu benimser. SEO çalışmalarının önemli bir parçası olarak kullanıcılar tarafından hem görülebilir hem de görülemeyen tüm çalışmaları kapsar.

WhatsApp Çıkış Yap Özelliği GetiriyorWhatsApp yeni sürümü ile çoklu cihaz seçeneğine yönelik Çıkış Yap özelliğini getirdi.

Instagram Yeni Özellik GetirdiInstagram, çeşitli nedenlerle silinmiş olan gönderilerinizi 30 gün içinde kurtarmanızı sağlayacak yeni bir özellik getirdi.

E-Ticarette Fotoğraf ÇekimiE-ticaret siteleri için en önemli unsurlardan biri ürün görselleridir.

Microsoft Hayatını Kaybeden Kişileri Konuşturacak Patent AldıMicrosoft hayatın kaybetmiş kişilerin bilgilerini kullanarak bir sohbet robotu yapmak için patent aldı.

Nasıl Web Siteleri Tasarlıyoruz?Yapmış olduğumuz web siteleri tasarımları firmanızın kurumsal kimliğine uygun olarak yapılır.

WhatsApp da Alınan Karar Sonrasında En Fazla İndirilen UygulamalarWhatsApp kullanıcı gizliliğini ihlal eden yeni gizlilik politikaları sonrası Telegram ve Signal, Türkiye de en çok indirilen uygulamalar arasına girdi.

Bu yazı 367 defa okunmuştur.

Bayilik Başvurusu

Heweso Ürünlerini satmaya hazır mısınız?